O autorke

Srdečne Vás vítam na blogu nutrisimi.sk! ♥

Vaša pomyselná návšteva môjho sveta ma veľmi teší a rada by som sa Vám predstavila.

Volám sa Simona Almášiová a som študentkou odboru s názvom Výživa ľudí na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre.  Štúdium tohto odboru síce nebolo plánované, no verím, že  v živote má všetko svoj dôvod a čas a človek sa nakoniec aj tak ocitne na tom správnom mieste. Pokladám za veľké  šťastie a som vďačná, že študujem odbor, ktorý ma naozaj baví a napĺňa.

Do jednej svojej charakteristiky som napísala, že odborné knihy o výžive čítam so zvýrazňovačom v ruke a galériu obrázkov v mobile mám plnú screenshotov receptov, ktoré postupne skúšam. Vlastne si v čase písania tohto textu ani nepamätám, kedy naposledy som čítala, či kupovala knihu, ktorá sa výživy netýkala.

A preto aj tento blog.  Lebo som nadšenec do toho, čo robím. Lebo vidím zmysel v tom,  čo študujem a myslím, že nikto nepochybuje o vplyve výživy na ľudské zdravie, ľudskú psychiku a s tým súvisiacu kvalitu života. V dnešnej dobe, prehltenej často nepravdivými informáciami,  je však pre nezainteresovaného človeka zložitejšie sa zorientovať, čo je vlastne správne a zdravé.
Výživa je veda krásna, no svojím spôsobom aj náročná. Je to veda komplexná, v princípe rovnaká pre všetkých, no zároveň pomerne individuálna.

Vzdelávanie sa o výžive je vďaka napredujúcej vede celoživotný proces a človek s ambíciou byť odborníkom nesmie zaspať na vavrínoch :).

Za všetkými informáciami uvedenými na tomto blogu a na rovnomenných sociálnych sieťach si stojím. Dané informácie uvádzam s dobrým úmyslom, podľa môjho najlepšieho vedomia a svedomia. Nejedná sa o dohady a domnienky, ale o overené a vedou podložené fakty. Prirodzene, nie každému sa musia tieto informácie páčiť a je len na ňom, čo si z textu odnesie a na základe čoho si vytvorí vlastný názor a aký štýl stravovania si zvolí. Svoje zdravie má každý vo vlastných rukách a svojim životným štýlom ho vie do veľkej miery ovplyvniť.

Pevne verím, že sa Vám na blogu bude páčiť a budem veľmi šťastná, ak sa sem budete s radosťou vracať!

                                  „Be like a pineapple. Stand tall, wear crown and be sweet inside.“

 

   (nutri)Simi ♥